Zkouška přežití - SasoSaku 1.díl

23. srpna 2014 v 19:36 | Oxis-chan |  Povídky

Sakura se protáhla a vstala z postele. Dnes musí být už před východem slunce v lese na cvičišti, protože jim sensei zase vymyslel nějakou zkoušku.
Jsem zvědavá, co to bude, pomyslela si Sakura a zívla si. Rychle se oblékla, ani nesnídala. Ještě si naposledy zkontrolovala, že má sbalené všechno potřebné a vyrazila na cvičiště.

Bylo šero a na ulicích ještě nikdo nebyl, tak se Sakura dala do běhu, aby tam byla co nejdřív. Přeběhla tržnici, ale měla pocit, že ji někdo sleduje. Za chvíli taky uslyšela kroky a někoho, kdo na ni udýchaně volá ,,Sakuro! Počkej půjdu s tebou!''zavolal na ni. Z mlhy se vynořil mávající Naruto. Ach, to je jenom on, oddychla si.
,,Taky už se nemůžeš dočkat? Třeba nás uvězní v genjutsu, nebo co když-'' ,,Mlč už a pojď nebo přijdeme pozdě!''bouchla ho pěstí do hlavy.O 20 minut později

Všichni tři už byli nastoupení na cvičišti a čekali, co s nimi bude. Sasuke seděl s podepřenou bradou a o něčem duchaplném přemýšlel, Naruto vyřvával nesmysly a Sakura po něm házela kamením ve snaze ho uklidnit. Najednou se přede všemi objevil bílý kouř. Když se konečně rozptýlil, stáli před nimi Kakashi s Tsunade a další tři žáci. Sakura si je prohlížela, ale ani jeden jí nepřišel povědomý.
První promluvil sensei. ,,Výborně, jste tu všichni. První vám představím tady ty tři za mnou. Tohle je zkušenější tým, Itachi, Sasori a Deidara.''začal ,,Abych vysvětlil pravidla dnešní zkoušky - Budete pracovat v dvoučlenných týmech rozdělených tak, aby byl jeden zkušenější,'' ukázal na skupinku tří žáků, kteří s ním přišli ,,v kombinaci s jedním z vás.'' podíval na jejich tým.
,,Tímto vyzkoušíme, jak jste schopni spolupracovat s neznámým ninjou, jak rychle se spolu dokážete sehrát.'' řekla Tsunade a odmlčela se. ,,Tahle zkouška vám má lépe objasnit, co je týmová práce.'' Všech šest žáků po sobě pokukovalo. Nastala menší chvíle ticha, ale Kakashi ji brzo prolomil.
,,Vylosujete si číslo, stejné jdou k sobě.''během mluvení vytáhl karty s čísly. Obešel je a každý si vytáhnul jednu kartičku. Sakura se podívala na své číslo. Tři. Výborně, pomyslela si. Aspoň uvidím, kdo na mě zbyde.
,,Tým číslo jedna?'' začal Kakashi. Sasuke a Deidara zvedli ruce.
Fajn, buď Sasori nebo Itachi, přemýšlela Sakura.
,,Tým číslo dva?'' pokračoval. Tentokrát ruku zvednul Naruto a o malou chvilku později ji zdvihl i černovlasý mladík.
Takže Sasori,jo? Uvažovala ,,A tým číslo tři, Sakura a Sasori.''vytrhl ji tak Kakshi z úvah.Sakura na Sasoriho pohlédla. Takový nevinný výraz.. tenhle kluk přece nemůže být až tak zkušený, jak Kakashi tvrdí.
,,Zkouška bude probíhat v lesích okolo vesnice. Vaším úkolem bude dostat se do pevnosti na hoře Kori Kyodo, kde počkáte, až dorazí ostatní týmy a proběhne druhá část zkoušky.''začala Tsunade vysvětlovat, jak to bude probíhat.
,,V terénu budou nastražené pasti, kterým se musíte vyhnout nebo je odstranit. Také nesmíte mít žádné zásoby jídla s sebou.'' Následoval hromadný povzdech. Tsunade si ho ale nevšímala a pokračovala dál. ,,Kdo se nestihne dostat do Kori Kyodo za dva dny, nesplní zkoušku a nemůže se tak účastnit druhé části. Máte půl hodiny na seznámení a vymyšlení strategie!''dala povel a ukončila svůj projev.

Každý nový tým si našel na cvičišti nějaké místo a dvojice se mezi sebou začaly domlouvat na plánu. Sasori došel k Sakuře. ,,Já jsem Sasori.''představil se. ,,Sakura.''řekla ona na to. Chvíli se na sebe jen tak dívali. Styděli se tak moc, že oběma zrudly tváře.
,,Takže, ehm..''Sasori hledal slova. ,,Jak daleko je ta hora?''zeptal se a nesměle se podíval do jejích nádherných zelených očí. Ta mu pohled vřele oplatila. ,,Myslím, že není moc daleko, možná, asi.. nejspíš tak den cesty.''řekla nervózně.
Sasori se donutil podívat jinam a uvažoval nad jejími slovy. ,,Nejsem zdejší, terén znáš líp než já, takže se budeš starat o cestu, ano?''nebyla to ani tak moc otázka, ale přesto přikývla. ,,Kterým směrem je ta pevnost, kam máme dojít?''ptal se dál. ,,Směrem na jihovýchod, ale šla bych první na západ.''odpověděla ,,Je tu totiž možnost, že nás bude některý z týmů následovat, Naruto totiž není dobrý v orientaci a lehko se tu ztratí.''pomalu ji začal přecházet ostych.
Červenovlasý mladík ji dál poslouchal a začal si pomalu dělat obrázek. Za několik minut měli jakžtakž vymyšlený plán. Ani jeden už moc nevěděl, co říct, tak si sedli na kámen.
,,Jedla jsi?''zeptal se jí po chvíli. Ta jen zavrtěla hlavou. Sasori si rozepnul černý kabát a vytáhl z něj batoh. Chvíli se v něm přehraboval, až našel jablko s tyčinkou a hodil to Sakuře. Sám si taky vzal a batoh zase schoval. ,,Myslím, že bude lepší se trochu najíst, když s sebou nesmíme mít žádné jídlo.''usmál se a kousl do jablka. Sakura byla překvapená, ale nakonec se taky usmála a s chutí se zakousla do ovoce.

,,Půl hodina uběhla!''křikla Tsunade a všichni přišli blíž. Začalo vycházet slunce a první paprsky už jim svítily do obličejů. Nervozita a nedočkavost byly téměř hmatatelné. Sakuře se potily ruce. Nesmí udělat žádnou chybu, chce Sasorimu ukázat, že silná. Zkouškou musí projít za každou cenu.
,,Nechť zkouška započne, uvidíme se za dva dny na Kori Kyodo!'' zvolala Tsunade a všechny 3 týmy se rozběhly do lesa.


Líbil se vám první díl? Co myslíte, že se stane dál?
Máte rádi Sakuru a Sasoriho? Jaký je váš názor na dvojci SasoSaku obecně?
(četla jsem to po sobě aspoň 5x, doufám, že mi neuniklo moc chyb:D)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | Web | 24. srpna 2014 v 11:22 | Reagovat

Ahoj, máš u mě členskou kartu do Uchiha FC, promiň, že to tak dlouho trvalo. http://ajaakta.blog.cz/galerie/clenske-karty-k-fc-uchiha#

2 Oxis-chan Oxis-chan | Web | 24. srpna 2014 v 11:55 | Reagovat

[1]: Vůbec nevadí, děkuju za přijetí!:)

3 Luss^^ Luss^^ | Web | 24. srpna 2014 v 13:50 | Reagovat

Možná bych se měla začít dívat na Naruta abych povídce byla blíž,přece jen postavy moc neznám. Líbilo se mi ale jak jsi napsala že začla po Narutovi házet kameny aby se uklidnil. Taky bych po někom chtěla hodit kámen aby se uklidnil ale obávám že by to nedopadlo špatně. A právě proto mám ráda anime povídky. Jsou v nich podobně střelené situace jako v anime. Myslím si že ti dva jsou dobrá dvojice a nakonec vyhrají. ^^

4 Oxis-chan Oxis-chan | Web | 24. srpna 2014 v 15:35 | Reagovat

[3]: Přesně:D Já mám anime povídky ráda taky proto, že nemusím prakticky nic vymýšlet, protože ta největší práce s vymýšlením postav už je hotová.:D

5 Aki-chan Aki-chan | Web | 29. srpna 2014 v 10:15 | Reagovat

prvý dielik sa mi veľmi zapáčil a mám týchto dvoch rada.

6 Oxis-chan Oxis-chan | Web | 29. srpna 2014 v 14:31 | Reagovat

[5]: Děkuju, bezva!(:

7 Haru-Chan Haru-Chan | 4. září 2014 v 16:01 | Reagovat

Nádhera kdy bude další dílek? :33

8 Oxis-chan Oxis-chan | Web | 14. září 2014 v 14:17 | Reagovat

[7]: Až se mi podaří přihlásit se na blog.-_- Můj notebook s tím má nějaký problém.. hrozně bych chtěla něco napsat, ale nemůžu:(

9 Haru-Chan Haru-Chan | 18. září 2014 v 17:48 | Reagovat

To strašná škoda... tahle povídka mě dost zaujala :)

10 Temari-chan Temari-chan | 23. března 2015 v 0:13 | Reagovat

Povídka je úžasná.  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
A nikdy nezapomínejte: ,,Umění je výbuch!'' :D